Pokud generace našich otců a dědů dokázali připravit a zrealizovat programy Apollo a Sojuz. Tak je velmi zvláštní, že teď víc jak 15 let zápasíme s tak pozemskými problémy, jako jsou počítačové viry a slabiny v operačních systémech.
Mimochodem programování je čistě lidská práce. Žádná fyzika, chemie nebo orientace v kosmickém prostoru, pouze lidská práce.

Chyby a omyly, které jsou patrné v oblasti IT se přenesly i do oblasti personalistiky.  Málo dnešních majitelů a CEO si uvědomuje, že oni jsou těmi prvními personality ve svých firmách.
Spolupracovníků je dost.  Pouze lidské zdroje jsou vyčerpané.

Definice šílenství a podoba s kyber bezpečností

20 let a stále podobné problémy. To je divné.

"Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky."
      
                                                                                                                                                                                                                                                   Albert Einstein

20 let a stále se opakují podobné problémy. Není to divné ??

Cyber bezpečnost

Průmysl 4.0 je zneužíván jako PR heslo. Ve skutečnosti je to směr vývoje pro firmu i pro společnost.

Průmysl 4.0

Lidské zdroje a další absurdní pojmenování nefungují. Dobré šéf, ale dobré spolupracovníky najde.

Lidské zdoje

Falšování otisků prstů - 1998

Už v roce 1998 jsem otestoval jak je možné zfalšovat otisk prstů.  Princip je až nebezpečně snadný. Sejme se otisk prstu a pak se na frézce na výrobu rozítek vytvoří kopie otisku prstu. Následně otiskem jednoho nebo více prstů můžete .............

 

Víc v článku

 

Vystoupení, komentáře a články

 

 

Dnes odpoledne jsem komentoval pro ČT24 bezpečnost internetového bankovnictví

>víc zde<  Komentář začíná na videu od 11. minuty. V komentáři jsem vysvětloval, že problém trvá již víc jak 13 let a banky se stále vymlouvají na uživatele.

Současný systém výběru dálničního mýta funguje a je potřeba zajistit spolehlivého údržbáře.

Nároky na vývoj na jedné straně a na údržbu se v každém oboru výrazně liší

Výběr dálničního mýta je možné od roku 2017 provozovat bez firmy Kapsch Důležité je stále si opakovat přísloví : "Neříkej, že to nejde. Zkus nějaké řešení najít !!"

Ministr dopravy Dan Ťok informoval na tiskové konferenci 3. května 2016 o posudcích firem e-FRACTAL a A-consult, ze kterých prý vyplývá, že příští rok může provozovat systém výběru dálničního mýta pouze společnost KAPSCH. Pokud řekneme, že se jedná o hloupost, absurditu a nedokonalé posudku, tak je to sice pravda, ale je to moc strohé vyjádření k tak složitému a drahému řešení jakým výběr dálničního mýta je. Takže se to pokusím trocho rozvést.

 

  • Městský strážník musí mít maturitu. Jeho práci maturita nepomůže.
  • Mladá zdravotní sestra musí mít titul DIS nebo Bc ale chybí důrazu na praxi.
  • Budoucí učitelé si stěžují, že je pedagogické fakulty učí teorii, ale neučí je jak mají učit.
  • Něco je tady špatně !!

V souvislosti s efektivním fungováním státu se často hovoří o nutnosti dodatečně vzdělávat pracovníky, kteří zajišťují fungování státu a obcí, jenže praxe ukazuje, že k tomu ministerští úředníci a politici přistupují špatně.

 

http://napravnik.blog.ihned.cz/c1-65230500-kdyz-o-vzdelani-ucitelu-sestricek-a-strazniku-rozhoduji-lide-odtrzeni-od-praxe-tak-je-to-problem

Koalice ve sněmovně po mnohaměsíčních jednáních prosadila zákon o elektronické evidenci tržeb. Od normy si slibuje zamezení daňovým únikům, pravicová opozice v čele s Miroslavem Kalouskem (TOP 09) ale o EET mluví jako o riskantním balkánském experimentu. Předseda TOP 09 upozorňuje, že vláda není schopna ochránit citlivá data, čímž naráží i na informace o vyjednávání o unesených Češích. Podle Ivana Pilného (ANO) ale v případě EET o citlivá data nejde. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1689892-kalousek-k-eet-tato-vlada-neni-schopna-ochranit-citliva-data

Mezery v zabezpečení freemailů se dostávají na světlo pravidelně. Naposledy vzbudilo pozornost vykradení schránky předsedy české vlády. Míra zabezpečení účtů u jednotlivých poskytovatelů se přitom liší. Pokusy hackerů i některých novinářů v minulosti prokázaly, že lze proniknout i do těch, které jsou považovány za lépe zabezpečené. K těm přitom nejoblíbenější české freemaily – včetně toho, který používá premiér – nepatří. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/media/1650787-bezpecny-freemail-zalezi-hlavne-na-uzivateli-ale-nejen-na-nem