Pokud generace našich otců a dědů dokázaly připravit a zrealizovat programy Apollo a Sojuz. Tak je velmi zvláštní, že teď víc jak 15 let zápasíme s tak pozemskými problémy, jako jsou počítačové viry a slabiny v operačních systémech.
Mimochodem programování je čistě lidská práce. Žádná fyzika, chemie nebo orientace v kosmickém prostoru, pouze lidská práce.

Chyby a omyly, které jsou patrné v oblasti IT se přenesly i do oblasti personalistiky.  Málo dnešních majitelů a CEO si uvědomuje, že oni jsou těmi prvními personality ve svých firmách.
Spolupracovníků je dost.  Pouze lidské zdroje jsou vyčerpané.

20 let a stále se opakují podobné problémy. Není to divné ??
Máme řešení pro malé i střední firmy.

Cyber bezpečnost

Z termínu Průmysl 4.0 se stalo PR heslo.
Ve skutečnosti se jedná víc o změny uvažování lidí než o technologie.

Průmysl 4.0

V časopise Právní rádce vyšel článek o tom, že pro Průmysl 4.0 je nutné vyřešit problémy s operačními systémy.
Pokud chceme řešit etické a právní problémy Průmyslu 4.0, samořiditelných vozidel nebo umělé inteligence, musíme nejdříve vyřešit základy, na kterých tyto obory stojí.

Nové "IT hračky" a nevyřešené staré problémy

V této části najdete mé rychlé a stručné komentáře.
Delší zamyšlení a názory, které si zaslouží větší prostor naleznete v blogu nebo na iDnes.cz  

 

 

Program FLASH od společnosti Adobe  pro přehrávání videa, on-line her, atd. bude podporován až do roku 2020. Flash byl a je často zdrojem problémů a bezpečnostních slabin.

https://www.lupa.cz/aktuality/hotovo-adobe-do-roku-2020-ukonci-vyvoj-a-distribuci-flashe/

 

Představte si, že by výrobci naftových motorů řekli, že až v roce 2020 opraví čoudící naftové motory. To by byl rachot. V případě programu (plug-inu) se tváří jako by to jinak dělat nešlo.

Jde to lépe udělat. Důkazem jsou WebGL nebo HTML5, ve kterých nejsou takové záludné chyby jako ve Flash od Adobe.

  Podobně jako se před lety dostali hackeři do interní sítě SONY pictures , tak se dostali do lokální sítě HBO a prý získali i podklady k novému dílu Hry o trůny.

Jak SONY Pictures, tak také HBO nejsou žání běžní uživatelé a přesto jim hacker vlezl nepozorovaně do lokální sítě a ukradl (zkopíroval) nové filmy. Je úplně absurdní, když se potom objeví "odborníci", kteří budou říkat, že největší problém je v běžných uživatelých. Problém je na začátku u tvůrců operačních systémů, firmware a dalších aplikací.