Pokud generace našich otců a dědů dokázaly připravit a zrealizovat programy Apollo a Sojuz. Tak je velmi zvláštní, že teď víc jak 15 let zápasíme s tak pozemskými problémy, jako jsou počítačové viry a slabiny v operačních systémech.
Mimochodem programování je čistě lidská práce. Žádná fyzika, chemie nebo orientace v kosmickém prostoru, pouze lidská práce.

Chyby a omyly, které jsou patrné v oblasti IT se přenesly i do oblasti personalistiky.  Málo dnešních majitelů a CEO si uvědomuje, že oni jsou těmi prvními personality ve svých firmách.
Spolupracovníků je dost.  Pouze lidské zdroje jsou vyčerpané.

20 let a stále se opakují podobné problémy. Není to divné ??
Máme řešení pro malé i střední firmy.

Cyber bezpečnost

Z termínu Průmysl 4.0 se stalo PR heslo.
Ve skutečnosti se jedná víc o změny uvažování lidí než o technologie.

Průmysl 4.0

V časopise Právní rádce vyšel článek o tom, že pro Průmysl 4.0 je nutné vyřešit problémy s operačními systémy.
Pokud chceme řešit etické a právní problémy Průmyslu 4.0, samořiditelných vozidel nebo umělé inteligence, musíme nejdříve vyřešit základy, na kterých tyto obory stojí.

Nové "IT hračky" a nevyřešené staré problémy

Má bývalá kolegyně na Facebooku přidal svůj komentář a ohodnotila můj přístup k práci i ke kolegyním ve fabrice. Já vám mohu slíbit jedno, nezamotala se mi hlava z pozice ředitele a nezamotá se mi hlava ani v Senátu.

Kolegyně Ivana napsala :

"Tohle "vrabčí hnízdo" ví o čem mluví, Jiřík byl u zrodu mýtných bran, má hlavu, která skutečně myslí a.... má srdce i rozum na pravém místě, byl to první šéf, který si titul "pan ředitel" skutečně zasloužil." - https://www.facebook.com/ivana.vsetecka.1/posts/1040680812666636

Vrabčí hnízdo je přezdívka pro můj účes. Jenže, když máte vlasy tvrdé jako dráty, tak se s účesem moc neudělá :-)